Jak udekorować łazienkę?

Łazienka jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzanym pomieszczeniem w Twoim domu, dlatego ważne jest, aby sprawiała wrażenie przyjaznej i wygodnej. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małym mieszkaniu, czy po prostu chcesz maksymalnie wykorzystać swoją przestrzeń, oznacza to usprawniony, funkcjonalny projekt – więc dekorowanie jej nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące dekorowania łazienki:

Wybierz neutralny schemat kolorów

Jak udekorować łazienkę?

Neutralny schemat kolorów może sprawić, że każda łazienka poczuje się przyjaźnie i domowo. Jest to również świetne rozwiązanie, jeśli chcesz pomalować całe pomieszczenie, nie martwiąc się o zderzenie kolorów, które często towarzyszy ciemniejszym odcieniom.

Jeśli jest jeden kolor, którego chcesz uniknąć w swojej łazience, powinien to być fioletowy – kolor ten może być dość przytłaczający, a zapach w pomieszczeniu może być dość silny. Zamiast tego spójrz, aby spróbować chłodnego koloru, takiego jak zielony, szary lub biały, który może sprawić, że pokój poczuje się lżejszy i świeższy.

Motywy

Wiele osób czuje się zainspirowanych motywami, które widzą w innych łazienkach, więc dlaczego nie spróbować jednego z własnych? Chociaż nie musisz podążać za konkretnym tematem, może to być pomocne, jeśli chcesz zachować prostotę dekoracji.

Motywy często obracają się wokół pewnego koloru, więc możesz oprzeć swój wystrój wokół tego – na przykład, jeśli masz niebieskie przedmioty, możesz wybrać niebieski motyw. Motyw może pomóc Ci stworzyć spójne wnętrze, które jest pełne stylu, a także łatwe do umieszczenia w nim przedmiotów.

Jeśli chcesz pójść na całość, możesz spróbować stworzyć motyw wokół konkretnego sezonu lub święta – na przykład, możesz stworzyć motyw letni lub zimowy.

Jasny schemat

Jasny schemat kolorów nie tylko sprawi, że łazienka będzie wydawać się bardziej przestronna, ale także sprawi, że poczuje się cieplej i bardziej przyjaźnie. Aby uzyskać jasny schemat kolorów, możesz spróbować bieli, beżu lub szarości. Jeśli masz dużo naturalnego światła w łazience (np. przez okno), możesz spróbować pomalować ściany na kolor zbliżony do naturalnego światła, np. żółty lub jasnozielony.

Te kolory nie będą tak bardzo odwracać uwagi od naturalnego światła, ale sprawią, że pokój będzie wydawał się jaśniejszy i bardziej otwarty. Jeśli nie podoba Ci się pomysł jasnego schematu kolorów, możesz spróbować dodać kilka jasnych akcentów, takich jak wzorzyste ręczniki lub jasny dozownik mydła.

Dodaj teksturę

Tekstury to świetny sposób na dodanie zainteresowania do pomieszczenia, więc dlaczego nie dodać ich do swojej łazienki? Jeśli chodzi o teksturę, możesz spróbować dodać ręcznik z ciekawym wzorem lub szereg tekstur, takich jak korek, kamień lub łupek.

Możesz również dodać szereg dywaników lub wieszaków ściennych o nietypowej fakturze – na przykład, możesz spróbować dodać kilka wzorzystych, tkanych dywaników lub drewnianych wieszaków ściennych. Tekstura dodaje zainteresowania, nie odwracając uwagi od reszty pomieszczenia lub wystroju. Jest to również świetny sposób, aby pokój czuł się przytulniej i bardziej przyjazny.

Comments are closed.